balerinki

Balerinki dla każdej dziewczynki

2014-12-08
Jeden z najpopularniejszych obecnie fasonów butów dla kobiet – baleriny. To płaskie buciki, wzorowane na tych, które nosiły baletnice. Rozpropagowany w latach dwudziestych ubiegłego wieku przez Coco Chanel. Następnie spopularyzowany przez Brigitte Bardot, która wystąpiła w nich w jednym ze swoich filmów („I Bóg stworzył kobietę”).

Obecnie istnieje tyle wariacji na temat klasycznych balerin, że dosłownie każda kobieta może znaleźć parę stworzoną specjalnie dla niej. Nie od dziś istnieje również tendencja do odwzorowywania obuwia dorosłych w modzie dla najmłodszych. Znajdziemy więc także bogatą ofertę balerin dla dziewczynek.

Według specjalistów już sześcioletnie, małe kobietki mogą z powodzeniem nosić tego typu obuwie. Wszystko zależy od prawidłowego ukształtowania stopy do tego czasu. Jeśli dziecko ma zdrową stopę, nie ma przeciwwskazań, by nie mogło ubierać tego typu bucików. Co prawda, płaska podeszwa może wpływać na powstawanie płaskostopia, jednak zawsze możemy zaopatrzyć się w specjalną wkładkę ortopedyczną, która temu zapobiegnie.

Jakie balerinki dla dzieci wybrać? Na lato najlepszym rozwiązaniem są te niecałkowicie zabudowane, z licznymi dziurkami. Dzięki nim stopa będzie miała przewiew. Dostępne są również modele na obcasie. Wiele rodziców zapewne zastanawia się, czy to rozsądne kupować dzieciom tego typu buty. Otóż, obcasy również są dozwolone dla zdrowych, dziewczęcych stóp, jeśli tylko nie są wyższe niż około trzy centymetry.

Możemy także zaopatrzyć się w wersję jesienną – kupując baleriny na gumowej podeszwie, umożliwimy naszym małym księżniczkom swobodne poruszanie się w nich w czasie deszczowej pogody. Podeszwa należy do wytrzymałych i nie powinna przeciekać. O tej porze roku warto jednak zrezygnować z wersji materiałowych i pomyśleć o skórze, ponieważ nie przedostanie się przez nią deszcz.