baleriny

Baleriny – obuwie nie tylko dla płci pięknej

2014-12-23

Utarło się przekonanie, że baleriny są butami jedynie dla kobiet. Wszak zostały stworzone z myślą o kobietach przez sławną Coco Chanel. Wzorowała się ona na skórzanych pantofelkach, noszonych przez baletnice.

Jest to jednak jedynie mit – obecnie baleriny męskie/chłopięce nie tylko są produkowane, ale również świetnie się sprzedają!

Odznaczają się nieco większą surowością, niż ich damskie odpowiedniki. Baleriny dla kobiet i dziewcząt są eleganckie, pełne uroku i w jakiś sposób wyjątkowo – tu zostanie dodana jakaś wstążeczka, tam jakiś fragment jest ozłocony, to znowu użyto bardzo radosnego koloru. Męskie i chłopięce baleriny to przede wszystkim obuwie sportowe. Jest raczej proste, o stonowanych, bezpiecznych kolorach i solidnej konstrukcji. Te skierowane do mężczyzn z wyglądu przypominają trepy i adidasy (ale przerobione na baleriny), a te, których adresatami są młodzi chłopcy, są niemal jak tenisówki. To takie buty, które każdy z nich może ubrać zarówno do zabawy na świeżym powietrzu, jak i wziąć jako zamiennik do szkoły. Ich niezobowiązujący styl nie czyni z nich dobrego obuwia na jakieś specjalne okazje, ale są wygodne i funkcjonalne. W takich butach w każdej chwili można zerwać się do biegu. Pasują do wszystkich codziennych ciuchów, choć na nieco ważniejsze uroczystości będą musiały być zastąpione innymi. W odmianie chłopięcej, baleriny dla dzieci, są zapinane na rzepy, co dopełnia ich sportowego, luźnego stylu. Również podeszwa, zazwyczaj gumowa, jest wyraźnym zaakcentowaniem ich przeznaczenia. Pozbawione przesadnych ozdobników, są doskonałym typem obuwia dla każdego małego pana.