Bluza przez Internet?

2016-07-27
Pomimo tego, że dla większości z nas zakupy przez Internet nie są dzisiaj niczym niezwykłym i niezwykle często korzystamy z możliwości zamówienia konkretnych produktów przez Internet, to wciąż wielu Polaków omija możliwość dokonania internetowych zakupów ubrań. Czym powinniśmy się jednak kierować przy internetowym zakupie bluzy z kapturem, aby nie okazało się, że bluza na nas nie pasuje?

Rozmiar to nie wszystko!

Wbrew pozorom niezależnie od tego czy będziemy mieli tutaj na myśli bluzy męskie czy po prostu modne bluzy, zasada jest jedna – sam rozmiar to nie wszystko. Większość z nas znając swój rozmiar wyrażony literą, np. M lub L, poprzestaje na tym jako jedynym wyznaczniku dopasowania danego ubrania do własnego wzrostu. Jest to zasadniczo błędne podejście, gdyż każdy człowiek jest inny.

Skoro nie można przymierzyć bluzy, to jak?

Co prawda przez Internet nie możemy liczyć na to, że daną bluzę przymierzymy przed zakupem i z tego też powodu warto wcześniej dokładnie się zmierzyć i wybierać jedynie te sklepy internetowe, które przy swoich produktach podają konkretne wymiary – dotyczące chociażby długości rękawa danej bluzy męskiej, długości całkowitej, szerokości w klatce piersiowej czy szerokości w talii. Dopiero tak sprawdzając i dobierając bluzę będziemy pewni jej dopasowania!