Kiedy syn chce naśladować tatę…

2016-09-15
Dzieci uczą się wielu rzeczy przez naśladowanie dorosłych. Jest to dla nich doskonały sposób na zabawę. Mali chłopcy często chcą naśladować swojego tatę. Jeżeli pracuje on często przy komputerze, to syn będzie chciał mu w tym towarzyszyć. Oczywiście, można dziecku na to pozwolić, ale warto zadbać o to, aby maluch nie zrobił sobie przy tym krzywdy.

Zabawki dla dzieci a naśladowanie dorosłych

Dzieci są bardzo spostrzegawcze i od razu zauważą, jakie czynności dorośli wykonują często. Przykładem jest golenie brody przez ojca, każdy syn marzy o tym, żeby też móc “golić” swoją buzią. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej pozwolić dziecku na nałożenie na buzię piany, ale zamiast wysuszającej i potencjalnie uczulającej pianki do golenia lepiej wybrać pianki do mycia twarzy.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku prowadzenia auta. Dzieciom często imponuje umiejętność kierowania pojazdem i także one to chcą robić. Zamiast pozwolić kierować dziecku, które siedzi na kolanach rodzica, lepiej wybrać z pinkibaby samochodziki na akumulator. Dzięki temu dziecko będzie miało swój własny pojazd, który będzie dla niego całkowicie bezpieczny.