Gra Memory, czyli o nauce płynącej z zabawy

2016-10-08
Gry memory to jeden z najlepszych sposobów na miłe spędzanie czasu. Mogą w nie grać zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Wiek maluchów tak naprawdę nie ma w tym przypadku większego znaczenia, ponieważ im szybciej rozpoczną ćwiczenie i doskonalenie pamięci, tym lepsze będą efekty ich rozwoju.

W grach memory liczy się przede wszystkim spostrzegawczość i umiejętność zapamiętywania, toteż częste zabawy z dziećmi przynoszą świetne rezultaty. Z jednej strony ułatwiają dzieciom nawiązywanie kontaktów, z drugiej natomiast uczą radzenia sobie z porażką. To jeden z ważniejszych aspektów gier memory – dziecko musi wiedzieć, że nie zawsze będzie zwycięzcą.

Gra Memory Moi Przyjaciele Tygrys i Kubuś – zgodnie ze swoim pierwowzorem – jest bajecznie kolorowa i wywołuje przyjemne skojarzenia. Dzieci po prostu uwielbiają Kubusia oraz jego przyjaciół łącznie z ich zaletami i wadami. Na podstawie popełnianych przez postacie błędów uczą się w czasie gry nie tylko dopasowywania obrazków, ale także zapamiętywania pozytywnych wydarzeń z życia bohaterów, do których można nawiązać w trakcie zabawy.

Jest to i wychowawcze, i podane w najlepszej z możliwych formie, ponieważ bezstronne, obiektywne i kształtujące osobowość dziecka.