Zabawki rozwijające zręczność oraz kreatywność dziecka

2016-10-03
Małe dziecko, które potrafi już siedzieć czy też raczkować zaczyna coraz bardziej interesować się otaczającym je światem. Na tym etapie rozwoju warto zacząć rozwijać u dziecka podstawowe zmysły takie jak dotyk czy też próbować wpływać na jego kreatywność oraz sposób myślenia. Dobrym sposobem na to, aby wzbudzić w dziecku zainteresowanie kształtami oraz fakturami jest zakupienie odpowiednich zabawek, które z pewnością w tym pomogą. W jakie zabawki warto zatem zainwestować?

Bębenek

Fisher Price bębenek to świetny przedmiot, dzięki któremu dziecko może zapoznać się z dźwiękami oraz migającymi światełkami. Zabawa bębenkiem Fisher Price wpływa bardzo korzystnie na zręczność dziecka, gdyż maluszek stukając i uderzając w bębenek, ćwiczy mięśnie rąk. Oprócz tego bębenek Fisher Price zachęca dziecko do poruszania się, dzięki czemu może ono szybciej zacząć chodzić.

Sorter kształtów

Świetnym sposobem na wyćwiczenie u dziecka nie tylko zręczności rączek, ale również logicznego myślenia jest tzw. sorter kształtów. Klocki w różnych kształtach wkłada się do specjalnych otworów, przez które wpadają one do środka plastikowej zabawki. Dzięki temu dziecko ćwiczy swój umysł i stara się dopasować odpowiednio kształt klocka do specjalnych otworów.