Śniegowce Sorel kontra zimówki z sieciówki. Czym się sugerować?

2018-02-27

Zima co jakiś czas wraca do nas falami. Wówczas okazuje się, że przydałyby się jakieś solidne buty na taką okazję. Podobnie na czas zimowych wyjazdów, aby się nie rozchorować, należy zaopatrzyć się w specjalistyczne obuwie. Czy koniecznie trzeba inwestować w drogie śniegówki? Nie zawsze. Jest jednak kilka bezspornych kwestii, które należy brać pod uwagę robiąc zakupy.


Utrzymaj pion na solidnych podeszwach


Chodzenie po lodzie w nieodpowiednich butach bywa koszmarem. Aby oszczędzić sobie kłopotów i złamań, powinno się kupować buty z antypoślizgowym, karbowanym bieżnikiem. Im szerszy, tym lepszy.

Ochrona przed wilgocią


Tylko dobrze wykonane obuwie zabezpieczy stopy przed zmoknięciem. Buty Sorel często pokryte są nieprzemakalną membraną, konieczną w przypadku dłuższych pobytów w śniegu. Przed zakupem butów warto dowiedzieć się czegoś na temat użytych materiałów oraz zwrócić uwagę, czy miejsca łączeń są szczelne.

Ważne jest ciepło


Kożuszek lub polar znajdziemy na szczęście nie tylko w butach Sorel, ale także w najzwyklejszych zimówkach. Dłuższe cholewki nie tylko dają więcej ciepła, ale również chronią przed wpadaniem do nich śniegu. Warto wspomnieć o funkcji usztywniającej, dzięki której trudniej o skręcenie kostki w wypadku poślizgnięcia.

W ten sposób wymienione zostały najważniejsze szczegóły, na które trzeba zwracać uwagę na zakupach. W przypadku krótszych pobytów na zewnątrz, tańsze buty również powinny zdać egzamin, o ile oczywiście są dobrze wykonane. Planując jednak dłuższe spacery w śniegu, lepiej będzie postawić na bardziej zaawansowane technologie.