Dlaczego warto kupić oryginalną fiszkę?

2018-06-04
Warto zachęcać swoje pociechy do aktywnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli dziecko chętnie jeździ na rowerze, czy hulajnodze, na pewno przypadnie mu do gustu również jazda na deskorolce. Fiszki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i to nie tylko wśród dzieci i młodzieży.

Czym jest fiszka, jaką wybrać?


Deskorolka fiszka wyróżnia się niewielkimi gabarytami oraz lekkością. To odmiana deskorolki, jej głównym przeznaczeniem jest po prostu szybkie przemieszczanie się po mieście, warto podkreślić, że nie służy do wykonywania żadnych ewolucji. W przeciwieństwie do zwykłych deskorolek jest zdecydowanie mniejsza, oczywiście jest dostępna w różnych rozmiarach, który należy dobrać w zależności od wzrostu oraz wagi. Odpowiednie fiszki deskorolki dla dzieci powinny mieć od 22 do 23 cali, w tym wypadku zasada jest prosta – im mniejsze dziecko, tym mniejsza powinna być deskorolka. Warto zaopatrzyć się też w ochraniacze, bo upadki na początku nauki jazdy są niestety nieuniknione. 

Fiszki z marketu czy oryginalne?


Fiszka deskorolka (np. taka mamabrum.eu/deskorolki) ma bardzo dużo miłośników, nadal cieszy się dość dużym zainteresowanie, dlatego wiele firm sportowych oraz dyskontów zdecydowało się na wypuszczenie na rynek swoich produktów. Inspiracja oryginalnymi fiszkami jest mocno widoczna, jednak trzeba podkreślić, że ich jakość jest dużo niższa. Po pierwsze nieoryginalne fiszki mają wątpliwej jakości łożyska, zastrzeżenia można mieć również do materiału, z którego wykonywane są koła. Decydując się na zakup taniej deskorolki z marketu, niestety nie będzie można cieszyć się z płynnej, komfortowej jazdy.