Jaki pokrowiec na przewijak będzie najlepszy?

2018-09-14

Lista akcesoriów potrzebnych do pielęgnacji niemowlaka jest długa. Jej tworzenie sprawia przyszłym rodzicom dużo radości i przygotowuje ich do nowej roli. Nieco mniej kolorowo wygląda moment, w którym wybierają się oni na zakupy. Producenci oferują tak szeroką gamę akcesoriów dla dzieci, że trudno wybrać najlepszy. Na co zwrócić uwagę kupując pokrowiec na przewijak?

Komfort dziecka

Jednym z ważniejszych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę wybierając pokrowiec na przewijak, jest komfort maluszka, który będzie z niego korzystał. Trzeba pamiętać o tym, że dzieci mają bardzo wrażliwą skórę. Ważne jest więc, by miała ona kontakt z tkaninami miękkimi i delikatnymi.

Komfort rodziców

Warto podkreślić, że z pokrowca na przewijak korzystają również rodzice maluszka. Dobrze jest więc wybrać taki, który będzie trzymał się stabilnie na przewijaku. Pokrowiec musi mieć solidne mocowania, dzięki którym nie będzie rolował się pod dzieckiem i nie wysunie się spod niego w trakcie czynności pielęgnacyjnych lub przebierania maluszka.

Czystość i higiena

Po co na przewijak nakłada się pokrowiec? Robi się to przede wszystkim ze względów higienicznych. Maluszkowi w trakcie przebierania mogą zdarzyć się różne przygodny. Zabrudzony pokrowiec łatwiej jest wymienić na czysty, niż zająć się sprzątaniem przewijaka.

Ze względu na to, że pokrowiec na przewijak będzie wymagał częstego prania, warto zwrócić uwagę na materiał. Powinien on być łatwy w utrzymaniu czystości i odporny na działanie środków piorących.