Najpotrzebniejsze akcesoria do kąpieli dla niemowlaka

2019-01-23

Przygotowanie wyprawki dla niemowlaka może zająć sporo czasu, dlatego też dobrze jest się za nią zabrać odpowiednio wcześnie, aby mieć ewentualnie czas na dokupienie najpotrzebniejszych akcesoriów, które mogą się szczególnie przydać podczas pielęgnacji malucha. Warto odwiedzać fora poświęcone młodym rodzicom, gdzie często pojawiają się porady dotyczące właśnie najlepszych akcesoriów, a także odpowiedniej pielęgnacji malucha. Są bowiem akcesoria, których, z całą pewnością nie może zabraknąć zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia malucha!

Jakie akcesoria sprawdzą się podczas opieki nad niemowlakiem?

Na pewno strzałem w dziesiątkę będą ręczniki z kapturkiem dla niemowlaka takie jak https://www.trilli.pl/recznik-z-kapturkiem-c-10_16.html. Jest to akcesorium bardzo funkcjonalne i doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku małych dzieci, ponieważ umożliwia ich dokładne osuszenie w bezpieczny i komfortowy sposób. Tego typu ręczniczki sprawdzają się także doskonale jako szlafroki! Wbudowany kapturek jest natomiast gwarantem tego, że dziecko nie zmarznie, ani nie przeziębi się nawet podczas mycia mu głowy.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę, wybierając ręczniki z kapturkiem dla niemowlaka?

Z całą pewnością na materiał, z którego wykonany jest taki ręczniczek. Na pewno powinien on być miły w dotyku i niewywołujący alergii, ale jednocześnie dobrze chłonny, aby idealnie wciągał wilgoć nawet już wtedy, gdy dziecko jest nim jedynie opatulone i odpoczywa.